Finnmarksløpet

Webshop
<< 38. Anette Jönsson 40. Sølvi Monsen >>

39. Trond Morten Helgesen   (52)      NOR   Nannestad

Class: FL500             Status:    Rookie
Prev. entries: FL500-15/12  

Ditt beste hundekjørerminne:
Det var en stor opplevelse å kjøre Femundsløpet i 2013 som er min løpserfaring i tillegg til Vikerfjelløpet.
Å stå på starten i Kirkegata med mange tilskuere og ivrige hunder var fint. Noen minutter senere var det bare hundene og meg og mange mil igjen, det ble en flott tur.

Langdistanse erfaringer
Løp/ år/ plassering - inklusive alle gangene du har fullført Finnmarksløpet:

Femund 400 2013

Hvorfor langdistanse / Finnmarksløpet:
Jeg liker å presse meg selv, og det å kunne gjøre det samtidig som jeg må ta vare på fine turkamerater gjør det til en fin opplevelse og en stor utfordring.
Langturer i Jotunheimen og på Hardangervidden gir vakre naturopplevelser i april og mai.
Finnmarksløpet er for meg noe av det mest eksotiske jeg kan bruke 2 uker av min ferie på. Jeg tror det blir fine naturopplevelser og hard jobbing. Jeg gleder meg til å gjennomføre løpet sammen med mine hunder og fantastiske handlere.

Ledere i spannet/ navn/ alder:
Loke 3 år, Birk 8 år, Balder 5 år, så tror jeg vi får frem ett par kandidater til i løpet av sesongen.

Familiemedlemmer: Marit

Land: Norge

Trekkhundklubb: Hakkadal Sledehundklubb

Ant. hunder: 9


Back to entrant list