1. |
Urho Ahomaa
Ivalo
|
|
FIN |
FL1200 |
Rookie |
(2)
|
2. |
Tomas Vomacka
Sebranice u Litomysle
|
|
CZE |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
3. |
Sofia Berger
Nordreisa
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
4. |
Silvia Furtwängler
Rauland
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(2)
|
6. |
Matti Salmi
Nellim
|
|
FIN |
FL1200 |
Rookie |
(4)
|
8. |
Helene Strøm
ALTA
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
9. |
Tommi Marjamäki
Saariselkä
|
|
FIN |
FL600 |
Rookie |
|
10. |
Sølvi Monsen
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(6)
|
11. |
Maria Jøraholmen
Alta
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(2)
|
12. |
Jo Jøldal
Kongsberg
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
13. |
Maria Sparboe
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(3)
|
15. |
Ben Marsden
Oxford
|
|
ENG |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
16. |
Annbjørg Bakken
Lillehammer
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
18. |
Ralph Johannessen
Dagali
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(9)
|
19. |
Mikael Jutila
Pedersöre
|
|
FIN |
FL1200 |
Veteran |
(10)
|
20. |
Jason Fuller
Exeter, UK.
|
|
ENG |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
21. |
Kjetil Kristoffersen
Tromsø
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
22. |
Elisabeth Uglebakken
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
26. |
Astrid Dillner
Brandbu
|
|
SWE |
FL600 |
Rookie |
|
27. |
Tove Sørensen
Tromsø
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(19)
|
30. |
Andrè Bjørnstad
Skurdalen
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
31. |
Tuva Almås
Stord
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
32. |
Emma Jøraholmen
Alta
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
|
33. |
Steinar Kristensen
Alta/Jotka
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
34. |
Kristian Walseth
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(8)
|
35. |
Karin Bergbjørn
Skjomen
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
36. |
Arnt-Magnus Gamst
Reisadalen
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
37. |
Trine Møller
Tromsø
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
38. |
Jon Sigmundstad
Hjelmeland/Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
39. |
Laila Arvola
Sør-Varanger
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
40. |
Richard Diset
Pothus
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
41. |
Stig Johnny Westgård
Kirkenes
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
42. |
Bernhard Schuchert
Sassenberg
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(15)
|
43. |
Åse Østvold
Tangen, Stange/Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
44. |
Sanja Heikkilä
Reisadalen
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
45. |
Stein Erik Opdahl
Rypefjord
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
46. |
Oda Karlstrøm
Alta
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
48. |
Helga Ringbakken
Lyngen
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
49. |
Mina Hykkerud
ALTA
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(1)
|
50. |
Tore Albrigtsen
Tromsø
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(12)
|
51. |
Ben Voigt
Langfjordbotn
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
52. |
Ole Johnny Holten
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
53. |
Erik Haugen
Vadsø
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
54. |
Ulrikke Balk Thomassen
Harstad
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
|
55. |
Krister Höök
Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(7)
|
56. |
Ingvild Østli Johansen
Råvann, Øverbygd
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
57. |
Roger Dahl
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(27)
|
58. |
Øistein Sørensen
Kolsås
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
59. |
Ola Martinsen
Sørskogbygda
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
60. |
Hugo Hansen
Nordreisa
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
61. |
Wolfgang Simon-Nilsen
Balsfjord
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(3)
|
62. |
Ronny Wingren
Socklot
|
|
FIN |
FL600 |
Veteran |
(7)
|
63. |
Kristoffer Halvorsen
Torpa
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
64. |
John Erik Eriksen
Hurdal
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(2)
|
65. |
Tom Erik Langegård
Vikersund
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
67. |
May-Conny Johansen
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(7)
|
68. |
Marit Beate Kasin
Valdres, Notodden
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
69. |
Marianne Skjøthaug
Langfjordbotn
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
70. |
Jan Kåre Heiberg
Gjøvik
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
71. |
Petter Karlsson
Slussfors
|
|
SWE |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
72. |
Amely Lou Inauen
Grimsbu
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(1)
|
74. |
Brage Nilsen Jæger
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
75. |
Hanna Lyrek
Alta
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
76. |
Rita Dalberg
Tjeldsund
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
77. |
Arnt Ola Skjerve
Jådåren
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(8)
|
78. |
Bente Sofie Alhaug
Oslo
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
79. |
Aila Emilie Sarre
Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(4)
|
80. |
Espen Burger
Svanvik norwegen
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(1)
|
81. |
Siri Elisabet Holmelid
Leirsund
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(1)
|
83. |
Roger Fossøy
Longyearbyen
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(4)
|
85. |
Ronny Frydenlund
Brumunddal
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(9)
|
87. |
Runar Terje Foslund
ALTA
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
88. |
Jørn Johannessen
Mellanstrõm
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
91. |
Lars Monsen
Østfold
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
92. |
Bernd Helmich
Alta
|
|
GER |
FL1200 |
Veteran |
(7)
|
93. |
Aki Holck
Rovaniemi
|
|
FIN |
FL1200 |
Veteran |
(3)
|
94. |
Jonny Beier
Tana
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(2)
|
95. |
Ola Wilhelmsen Pedersen
Tromsø
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
|
96. |
Andrea Basso
Breganze
|
|
ITA |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
97. |
Thomas Wærner
Synnfjell, Torpa
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(5)
|
98. |
Mads Finne
Nord-Torpa
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(1)
|
99. |
Daniel Haagensen
Tomter
|
|
NOR |
FL1200 |
Rookie |
(3)
|
100. |
Harald Tunheim
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(22)
|
101. |
Abner Østigård
ISFJORDEN
|
|
NOR |
FL Junior |
Veteran |
(2)
|
102. |
Jens Kvernmo
Ogndal
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
103. |
Bernt Walseth
Alta
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(7)
|
104. |
Magne Storstein
Reisadalen
|
|
NOR |
FL1200 |
Veteran |
(6)
|
105. |
Runa Krempig
Alta
|
|
NOR |
FL Junior |
Rookie |
(1)
|
106. |
Isabelle Travadon
Le Plan de la Tour
|
|
FRA |
FL600 |
Veteran |
(3)
|
107. |
Julie Travadon Coutelier
Megève, France
|
|
SWI |
FL600 |
Veteran |
(1)
|
108. |
Håvard Okstad
Fokset
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
109. |
Marcus Smestad
GRIMSBU
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
|
110. |
Ola Brennodden Sunde
Grimsbu
|
|
NOR |
FL600 |
Rookie |
(2)
|
111. |
Oda Mortensen Ingstad
Oslo
|
|
NOR |
FL600 |
Veteran |
(1)
|